Новини

Геният Меси високо оценен от Сампоали

Каталунецът още веднъж доката, че играе като за последно за Аржентина.

Аржентина се класира за Световната купа през 2018 благодарение на своята звезда Лионел Меси. След важната 1-3 победа над Еквадор, Жорж Сампоали e не успя да скрие удовлетворението си, след като засипа с хвалби своя номер 10.

Преди финалната си игра Аржентина стигна до три последователни равенства, което ги нареди на 6-то място в групата CONMEBOL – място, което не гарантира квалификация. Въпреки това, Лионел Меси стана спасител на Аржентина, като изпрати своя отбор на Световното първенство, след изключително изпълнение, изпълнено с хеттрик.

Въпреки че Еквадор откри резултата, звездата на Барселона изравни и дори даде своя отбор преднина преди полувремето, задържайки надеждите на Аржентина живи. Меси вкара още един гол през второто полувреме, затвърждавайки важната победа за страната си с резултат от 1-3.

Говорейки след мача, Сампаоли сподели, че футболният свят дължи аржентинската звезда на Световната купа: „Футболът дължи на Меси световната купа. Казах на групата: Меси не дължи Световната купа на Аржентина, но футболът дължи Световната купа на Меси“, заяви Сампаоли, цитиран от „Goal“.

„Трябва да му помогнем да бъде в Русия за този велик турнир. Бях много развълнуван, че той е в моят отбор.“

„Аржентина направи голяма стъпка. Надявам се, че с времето на подготовка, което имаме, можем да бъдем конкурентни, както бяхме днес.“