Новини

Хеттрик на Меси прати Аржентина на Световното

Лионел Меси вкара хеттрик за победата на Аржентина с 3:1 над Еквадор, която осигури мястото на Световното първенство на аржентинците.

Аржентина отиде в Еквадор с една ясна цел в съзнанието си – победа, която ще осигури квалификацията им за Световната купа през 2018 г. Въпреки че последните им мачове далеч не бяха убедителни, аржентинските фенове полагаха всичките си надежди на таланта на техния най-добър футболист – Лионел Меси.

И номер 10 не разочарова. В решаващ мач за футболната съдба на своята страна, Меси се измъкна – и направи това което най-добре може. Имайки лични причини над надеждите на страната да участва в предстоящата Световна купа, Меси вкара хеттрик, за да преобърне мача, в който Еквадор поведе рано-рано.

За Лионел Меси това беше един от последните шансове да спечели Световно първенство. Ако Аржентина би пропуснала присъствието си в Русия, трудно е да се повярва, че Меси ще има друг реалистичен шанс да вдигне трофея освен през 2022 г., когато играчът на Барселона ще бъде 35-годишен.

Аржентина се нуждаеше от победа в Еквадор, за да се класират директно в Световната купа. Статистиката преди мача не беше окуражаваща за Аржентина. Аржентинците спечелиха само веднъж в Кито, където формата на играчите на Еквадор щеше да попречи много. Също така, Аржентина не успя да вкара 1 гол от отворената игра от ноември 2016 г., което е по-малко от окуражаващата статистика, влизайки в решаващи квалификации за Световно първенство, където трябва да отбележи.

Еквадор усложниха задачата на Аржентина още в самото начало. Всъщност, им бяха нужни само 39 секунди, за да открият резултата чрез Ибара. Меси обаче нямаше намерение да се предаде. И този път той не беше сам. Анхел ди Мария изпрати магически пас в 12-ата минута, който намери играчът на Барселона в крайна позиция. Меси не сгреши и отбеляза страхотен гол, като изравни резултата и запази надеждата за Световната купа жив.

Със следващите два гола Меси доказа ангажимента си към своята нация и присъствието си на Световната купа. Първо, в 20-ата минута той премина защитака, дриблирайки срещу защитника и изпрати на топката в мрежата от малък ъгъл. След това, в 62-ата минута, Меси показа абсолютния си блясък с лоб, който вратаря на Еквадор само изгледа.

Меси запечата 44-ия хеттрик в кариерата си и може би най-важната в момента, когато страната му се нуждаеше най-много от него. Трябва да се каже, че този път, за разлика от предишните няколко мача за националния отбор, Меси е помогнал на съотборниците си. Анхел Ди Мария, Енцо Перес и Едуардо Салвио излязоха с изпълненията си снощи, признавайки важността на момента.

Меси спаси деня и изведе Аржентина до Световното първенство. Но Сампаоли ще има много работа, ако иска да постигне големи неща в Русия следващото лято.