Vybrané

Messiho hetrik posílá Argentinu na mistrovství světa

Lionel Messi zaznamenal hetrik při argentinském vítězství 3-1 proti Ekvádoru, který zajistil místo Albiceleste na mistrovství světa.

Argentina odešla do Ekvádoru s jediným jasným cílem v jejich mysli – vítězstvím, které by je posunulo na mistrovství světa v roce 2018. I přesto, že jejich poslední zápasy nebyly dost přesvědčivé, argentinští fanoušci dali všechny své naděje na svého nejlepšího fotbalistu – Lionela Messiho .

A číslo 10 nezklamalo. V rozhodujícím zápase pro fotbalový osud své země, Messi to dokázal.

Pro Lionela Messiho to bude jedna z posledních šancí vyhrát mistrovství světa. Pokud by Argentina vynechala šampionát v Rusku, je těžké uvěřit, že Messi by měl další reálnou šanci na zisk trofeje v roce 2022, kdy hráč Barcelony bude mít 35 let.

Argentina potřebovala vítězství v Ekvádoru, jakož i další výsledky, které by mohly hrát v jejich prospěch, aby se kvalifikovaly přímo na mistrovství světa. Statistiky před utkáním nebyli pro Argentinu povzbuzující. Albiceleste vyhráli pouze jednou ve městě Quito, kde je nadmořská výška pro ekvádorské protivníky téměř nemožná pro plné využití jejich potenciálu. Argentina nevstřelila od listopadu 2016 jediný gól z otevřené hry, což je méně než povzbuzující statistika, která se mohla stát rozhodující v kvalifikací pro MS, kde je skóre velmi důležité.

Ekvádor byl rozhodnutý ztížit život Argentině. Ve skutečnosti potřebovali pouze 39 sekund na otevření skóre, po gólu Ibarra. Nicméně, Messi se nechystal vzdát se. A tentokrát nebyl sám. Angel di Maria poslal v 12.minutě magický pass, který našel barcelonského hráče v střelecké pozici. Messi nedal brankáři šanci a zakončil přesně, vyrovnal skóre a udržel postupový sen naživu.

Při následujících dvou gólech dokázal Messi svůj závazek vůči svému národu. Poprvé, v 20. minutě přebral volný míč, udělal kličku kolem obránce a poslal míč do sítě z méně než pohodlného úhlu. Pak, v 62. minutě, Messi prokázal svou absolutní kvalitu s lobem, kterým přehodil brankáře Ekvádoru.

Messi zapečetil 44.hetrik své kariéry a možná nejdůležitější, v momentě, kdy ho jeho země potřebovala nejvíce. Je třeba říci, že tentokrát, na rozdíl od předchozích zápasů pro národní tým, Messi pomohl svým spoluhráčům. Angel Di Maria, Enzo Pérez a Eduardo Salvio odehráli včera také fantasický zápas, čímž se zasloužili o postup.

Messi zachránil situaci a přivedl Argentinu na mistrovství světa. Sampaoli však bude muset udělat hodně práce, pokud chce v příštím roce v Rusku dosáhnout velké věci.