RB Lipsko zdolalo Neapol díky gólům venku

Vybrané

Navzdory domácí prohře 0:2 v Red Bull Areně, je to RB Lipsko, které se na úkor Neapole kvalifikovalo do další fáze Poháru UEFA.

Po katastrofálním výkonu SSC, který vedl k domácí prohře 1:3, Neapol přišel do Německa s velkou touhou otočit skóre a postoupit.

Jak poznamenala Bundesliga website: trenér Sarri do odvety postavil prakticky to nejlepší, co měl. Lídři Serie A chtěli německý klub zatlačit a vybojovat si postupový výsledek. Brankář Lipska, Peter Gulasci, musel hned z úvodu zápasu vytáhnout dva zákroky proti Hamšíkovi a Insignemu. Přesto se hosté dočkali gólu – v 32. minutě otevřel skóre Piotr Zielinski.

Po úvodním gólu domácí Lipsko změnilo taktiku a snažilo se co nejvíce držet míč a předejít tak útokům SSC. Tato taktika přiměla fotbalistů Neapole ke zbytečným střelám. 4 minuty před koncem zápasu přidali hosté další gól, tentokrát z kopačky Insigneho a celkové skóre se vyrovnalo na 3:3.

V závěru se však italským leaderem nepodařilo skórovat, což zapříčinilo jejich překvapivé vyřazení z Poháru UEFA. Lipsko postoupilo díky 3 vstřelenou brankám na hřišti soupeře.