Mängu raport

Barcelona pääses Mestalla staadionilt viigiga

Hispaania kõrgliiga tabeli tipud Barcelona ja Valencia pakkusid haarava lahingu, kuigi punktid jagatai omavahel võrdselt.

Kumbki meeskond oli enne seda vastasseisu koduses liigas suurepäraselt esinenud ja seni polnud kaotusekibedust tuntud. Neljapunktiline edu aga Barcelonal oli ja arusaadavalt olid nemad ka kohtumise suursoosikud.

Valencia tegutses vapralt, kuid ärev olukord leidis aset 30. minutil. Paremalt äärelt sai Lionel Messi suurepärase söödu karistusalajoone lähedale ja argentiinlane kõmmutas palli värava suunas, mida vastaste puurilukk Neto ei suutnud kinni püüda ja pudistas mänguvahendi käes. Tegemist oli selge väravaga, kuid kohtunik otsustas teisiti, mille peale oli Messi loomulikult endast väljas. Olukorrale järgnes kohe ka võõrustajate terav vasturünnak ja palju polnud puudu, et Simone Zaza oleks ise skoori avanud.

Väravateta lõppenud poolaja järel sai Valencia oma tahtmise. 26-aastane hispaanlasest ründaja Rodrigo leiti värava eest üles ja ründaja saatis palli võrku. Barcelonal otsis jätkuvalt oma võimalust ja 82. minutil saadi oma tahtmine, kui Messi andis geniaalse tsenderduse Valencia kaitseliini taha ja Jordi Alba kõmmutas seisuks 1:1.

Valencial avanes üleaja neljandal minutil veel võimalus võita mäng ära, aga Zaza ei suutnud Goncalo Guedesi tsenderdusest viimast võtta. Barcelona oli statistika osas selgelt parem meeskond, kuid koos kohtuniku valearvestusega esimesel poolajal piirduti siiski viigiga. Sellest hoolimata pikendati oma kaotusteta seeria 18 mängu pikkuseks.