Uudised

Mourinho on hakanud kriitikat saama

Pärast 1:2 kaotust Manchester Cityle on Manchester Unitedi peatreener Jose Mourinho sattunud fännide kriitikatule alla – poolehoidjad pole treeneri passiivse mängustiiliga sugugi rahul.

Kõigest 35 protsenti pallivaldamist ning avapoolajal lausa 25 protsenti; esimene pealelöök tehti alles poolaja lõpus – hetkel, mil oldi 0:1 kaotusseisus. United tegi mängu jooksul vähem sööte kui rivaalid avapoolajaga kokku, vahendab Goal.

Need faktid on Manchester Unitedi fännid marru ajanud. Koduväljakul toimunud vihane derbi päädis initsiatiivi üleandmisega vastastele ning mänguplaan oli üldiselt mannetu ning ideetu. Pikk pall Romelu Lukakuni tihtipeale ei jõudnudki ning keskväljal ei suudetud tulemuslikke käike sugugi leida.

Muidu on fännid toetanud nende suure ajalooga treenerit, ent mäng City vastu vihastas fänne ja tekitas justkui kriisitunde, et hooaeg on juba viltu vedamas. Just seetõttu, et linnarivaal, kes suvel tegi läbi meeletu uuenduskuuri, on juba 11 punkti kaugusel.

Fännid andsid Old Traffordil kõvasti kuuma ning õhus oli elektrit. Kui 15 minutit oli mängukellal täis tiksunud, saabus vaikus – fännid nägid, et initsiatiiv on kodustaadionil ära antud ning suur eufooria ning elevus asendus vaikuse ja tülpimusega. Viimne piisk karikasse oli City fännide hüüe, kus kutsuti Mourinhot üles bussi edasi parkima. Üliründav City ja Pep Guardiola filosoofia oli kaitsva suunitlusega Mourinho ribadeks tõmmanud.