Vybrané

Messiho hetrik posiela Argentínu na majstrovstvá sveta

Lionel Messi zaznamenal hetrik pri argentínskom víťazstve 3-1 proti Ekvádoru, ktorý zabezpečil miesto Albiceleste na majstrovstvách sveta.

Argentína odišla do Ekvádoru s jediným jasným cieľom v ich mysli – víťazstvom, ktoré by ich posunulo na majstrovstvá sveta v roku 2018. Aj napriek tomu, že ich posledné zápasy neboli dosť presvedčivé, argentínski fanúšikovia dali všetky svoje nádeje na svojho najlepšieho futbalistu – Lionela Messiho.

A číslo 10 nesklamalo. V rozhodujúcom zápase pre futbalový osud svojej krajiny, Messi to dokázal.

Pre Lionela Messiho to bude jedna z posledných šancí vyhrať majstrovstvá sveta. Ak by Argentína vynechala šampionát v Rusku, je ťažké uveriť, že Messi by mal ďalšiu reálnu šancu na zisk trofeje v roku 2022, keď hráč Barcelony bude mať 35 rokov.

Argentína potrebovala víťazstvo v Ekvádore, ako aj ďalšie výsledky, ktoré by mohli hrať v ich prospech, aby sa kvalifikovali priamo na majstrovstvá sveta. Štatistiky pred zápasom neboli pre Argentínu povzbudzujúce. Albiceleste vyhrali iba raz v meste Quito, kde je nadmorská výška pre ekvádorských protivníkov takmer nemožná pre plné využitie ich potenciálu. Argentína nestrelila od novembra 2016 jediný gól z otvorenej hry, čo je menej než povzbudzujúca štatistika, ktorá sa mohla stať rozhodujúcou v kvalifikácií pre MS, kde je skóre veľmi dôležité.

Ekvádoru bol rozhodnutý sťažiť život Argentíne. V skutočnosti potrebovali iba 39 sekúnd na otvorenie skóre, po góle Ibarru. Avšak, Messi sa nechystal vzdať sa. A tentoraz nebol sám. Angel di Maria poslal v 12. minúte magický pass, ktorý našiel barcelonského hráča v streleckej pozícii. Messi nedal brankárovi šancu a zakončil presne, vyrovnal skóre a udržal postupový sen nažive.

Pri nasledujúcich dvoch góloch dokázal Messi svoj záväzok voči svojmu národu. Po prvýkrát, v 20. minúte prebral voľnú loptu, urobil kľučku okolo obrancu a poslal loptu do siete z menej ako pohodlného uhla. Potom, v 62. minúte, Messi preukázal svoju absolútnu kvalitu s lobom, ktorým prehodil brankára Ekvádoru.

Messi zapečatil 44.hetrik svojej kariéry a možno najdôležitejší, v momente, keď ho jeho krajina potrebovala najviac. Treba povedať, že tentoraz, na rozdiel od predchádzajúcich zápasov pre národný tím, Messi pomohol svojim spoluhráčom. Angel Di Maria, Enzo Pérez a Eduardo Salvio odohrali včera taktiež fantasický zápas, čím sa zaslúžili o postup.

Messi zachránil situáciu a priviedol Argentínu na majstrovstvá sveta. Sampaoli však bude musieť urobiť veľa práce, ak chce v budúcom roku v Rusku dosiahnuť veľké veci.