Vybrané

Futbalisti PSG sú v semifinále Ligového pohára

Parížania sú po víťazstve v Amiens 0:2 semifinalisti Ligového pohára.

Paríž Saint-Germain sa kvalifikoval do semifinále Ligového pohára bez menších problémov. Góly Neymara a Rabiota stačili na pohodlné víťazstvo Emeryho tímu, ktorý obhajuje tento pohár už po 5. krát.

Parížania hrali od 34. minúty o jedného viac potom, čo bol gólman Amiens Regis Gurtner po nebezpečnom faule na Mbappého nekompromisne vylúčený. Brankár sa po zle načasovanom vybehnutí z brány hodil pod nohy mladučkého Francúza, ktorý následne potreboval lekársku pomoc. Mbappé však napokon upokojil svojho trénera, pretože zápas bez problémov dohral.

Neymar Jr. otváral skóre v 53. minúte po penalte, ktorú sám vybojoval. Na 2:0 zvyšoval hlavičkou Adrien Rabiot po rohovom kope Di Maríu. O platnosti gólu sa musel hlavný arbiter ubezpečiť videotechnológiou. Napriek tomu, že sa lopta zdala byť očividne za čiarou, rozhodcovia si neboli istí. Po zhliadnutí videa napokon gól jednoznačne uznali.