Rusko ponížilo Saudskú Arábiu v otváracom zápase Svetového pohára

MS 2018 Novinky Skupina A Vybrané

Dnešný otvárací zápas Svetového pohára skončil s ponižujúcim koncom pre Saudskú Arábiu, ktorá sa predtým chválila s cieľom ponížiť Rusko na ich domácej pôde.

Rusko ich rozdrvilo 5:0 a vyhrali tak prvý medzinárodný zápas od októbra, a čo je dôležitejšie, získalo tri kľúčové body na zaistenie druhého miesta v skupine A, kde je favoritom na prvú priečku Uruguaj.

Yuri Gazinskiy strelil prvý gól turnaja po 12 minútach, keď skóroval po prihrávke od Aleksandra Golovina.

Náhradník Denis Cheryshev pridal druhý gól tesne pred polčasom, keď spracoval loptu od Romana Zobnina, zasekol dvoch obrancov Saudskej Arábie a skvelo zakončil.

Ďalší náhradník, Artem Dzyuba, skóroval hlavičkou na 3:0 po 2 minútach na ihrisku po centri od Golovina.

Cheryshev strelil nádherný štvrtý gól vonkajškom, predtým ako Golovin strelil úžasný piaty gól z priameho kopu z 25-yardov.

Saudskej Arábii sa nepodarilo zaregistrovať strelu na bránu, keďže domáci úplne dominovali.