MS 2018 | Novinky | Skupina H | Vybrané

Mane “sklamaný” z remízy Senegalu

Sadio Mane priznal, že je “sklamaný” z výsledku stretnutia Senegalu s Japonskom, ktorý sa skončil remízou 2-2.

Liverpoolskemu útočníkovi sa podarilo vyťažiť zo zlého zákroku japonského brankára Eijiho Kawashimu a otvoril skóre zápasu.

Avšak Levy z Terangy nedokázali udržať svoje vedenie, keď pred polčasom vyrovnal Takashi Inui.

Devätnásťročný obranca Moussa Wague v 71. minúte opäť navrátil vedenie Senegalu krásnou strelou pod brvno, no o sedem minút neskôr vyrovnal náhradník Keisuke Honda a rozhodol o remíze 2-2.

Senegalský tím nenadviazal na výhru 2-1 s Poľskom a premárnil šancu stať sa prvým africkým tímom od roku 2006 (Ghana), ktorý vyhral dva zápasy v skupinovej fázy turnaja.

Stále majú šancu reprezentovať Afriku vo vyraďovacej etape majstrovstiev sveta, no musia bodovať v poslednom zápase skupiny H, proti Kolumbii.

“Aby sme boli úprimní, sme všetci sklamaní. Samozrejme, existoval spôsob, ako vyhrať zápas a my sme to nedokázali, “povedal Mane pre agentúru Reuters.

“Je dôležité, že máme aspoň bod a pred sebou rozhodujúci zápas. Pokúsime sa to zvládnuť a využiť skúsenosti, aby sme sa kvalifikovali do vyraďovacej fázy. ”

Senegal a Kolumbia sa stretnú vo štvrtok v aréne Samara.