Francúzsky manažér Didier Deschamps povedal, že taktické zmeny, ktoré urobil v prvom polčase, mali kľúčový vplyv na jeho útočníkov pri výhre 2-1 proti Nemecku.

Les Bleus sa odrazil od pokutového kopu Toniho Kroosa a získali všetky tri body po dvoch góloch Antoine Griezmanna v druhej polovici zápasu.

Je to 11. víťazstvo Francúzska v posledných 15 zápasoch a ďalšia výhra proti Holandsku v Rotterdame, by im mohla zabezpečiť prvé miesto v skupine A1.

Po výhre v Paríži, Deschamps chválil reakciu svojich hráčov po ťažkých 45 minútach a spomínal na zmeny, ktoré urobil počas hry.

“Reagovali sme a zvýšili sme intenzitu a tempo. Nemci v prvom polčase hrali s reálnou intenzitou, “uviedol Deschamps na webových stránkach UEFA.

“Zmenil som taktiku po 25-30 minútach a našiel som lepšiu rovnováhu, ktorá dala väčšiu slobodu mojim útočníkom, najmä Kylianovi (Mbappemu) a Antoine (Griezmannovi) na krídlach.

“Je to dobrá vec, pokiaľ ide o náš cieľ skončiť na vrchole skupiny, ale dnes sme nastúpili proti veľmi dobrému nemeckému tímu.”

Francúzsko vedie skupinu A1 so siedmimi bodmi z troch zápasov.